İnsanı Bilgi Değil, İlişkiler İyileştirir

İnsanı Bilgi Değil, İlişkiler İyileştirir

9 thoughts on “İnsanı Bilgi Değil, İlişkiler İyileştirir

 1. Açıkçası yazınızı 2-3 defa okudum. Muhtemelen ara ara dönüp tekrar tekrar okuyacağım bir yazı da olacak.
  Kitaptaki hayatınızın bir noktasına dokunmuş olduğu için tekrarlaya tekrarlaya okuduğunuz cümleler gibi oldu buradaki birkaç paragraf benim için.
  Yine de kafama takılanlar var tabi ki…
  Sadece teşekkür etmek etmek istedim bir de…
  Teşekkürler paylaşımınız için 🙂

  1. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu yorumu görmek beni iyi hissettirdi. Ayıptır söylemesi, şu an kendimi pek iyi hissettiğim söylenemez. Yazıyı tekrar okuduğunuzu söylemişsiniz, belki de sizin de böyle bir duruma ihtiyacınız vardı, kim bilir.
   Sevgilerimle…

 2. Mantıksallık coğu zaman insanın kendisiyle duygusal ihtiyacları arasına çektiği bir set sanki.. Emeğine sağlık.

  1. Katılıyorum. Mantık, duyguları örtmek için çok güzel bir yöntem. Mantıklı davranınca kimse itiraz edemiyor. Duygularla baş etmek daha zor. Kimi zaman mantık iyi bir kaçış yöntemi…

 3. Ben de tekrar ve tekrar okudum. Dolu dolu ve çok kıymetli bir yazı olmuş. Okuduğumda çıkardığım önemli bir sonuç şu oldu: İnsan insanla zehirlendiği gibi insan insanla iyileşir. Bu ikilemin ortasında bir hayat sürüyoruz.
  Emeğine ve düşüncelerine sağlık… 🙂

  1. Güzel yorumların için teşekkür ediyorum. Bu yorumu görmek beni mutlu etti. Bu yazımı uzun zamandır okumamıştım, instagramda biyografime bu yazımı koymaya karar verince tekrar okuyup, yorumunu görebilme fırsatına eriştim. Dediğine katılıyorum ama insandan zehirlenme korkusu, iyileşebilecebileceğin kişilere karşı da ön yargı ile yaklaşmana ve uzaklaşmana neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.