Cts. Eyl 25th, 2021

İntihar Mektupları

intihar mektupları

2 thoughts on “İntihar Mektupları

 1. “Sorumluluk almak istemiyorum. Bir araba, bir ev veya herhangi bir şey uğruna yıllarımı aylarımı harcamak istemiyorum. İş hayatı bana çok yorucu geliyor.”

  “Ölmek istemek hastalık değil, günah değil bir tercihtir. Bazı insanları yaşamayı anlamsız bulabilirler. İsterseniz korkak deyin, tembel deyin, bencil deyin ne derseniz deyin. Hatta normal insanlar gibi yaşamadıkları için ölmek isteyen ama kendini öldüremeyen insanlar da var.”

  “Ama yaşamak istemiyorum artık. Tükendim!”

  Ve en çok etkili olanı. En sevdiğim. Sadece tek bir kelime. “Yoruldum.” Şu anda göğüs kafesimin içindeki acıyı fiziksel olarak da hissetmeye başladım.
  Bu insanlara kim kızabilir ki ya da bir şey söyleyebilir miyiz? Hayatın bir anlamı var derken de büyük bir anlamsızlık için mantığa bürüme yapmıyor muyuz sanki :))) Bu kişiler bu anlamsızlığın içinden erken kurtulmak istemişler sadece.

 2. Mektuplara bakın, kelimelere dikkat edin. İnsanlar neden bu kararı almış. Kimin ne yaptığını haklı ya da haksız çıkarmak değil amacım. Bu düşünce yapısına nereden kapılıyorlar? İnsanların sevilmeye, değer görmeye, kendini sevmeye ve yaşamdaki yerini bulmaya ihtiyaçları var.
  Ayrıca bu insanların toplumda fark edilmeye de ihtiyacı var. Toplum ruh sağlığı hizmetlerinin sadece klinikte kısıtlı kalmaması dileğiyle…
  Bu mektupları burada paylaştığın için teşekkürler…Nedenlere yönelik bir ışık oldu benim için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.